تبلیغات
آموزش . طراحی . بصیرت - جلیلی: تهدید زدایی را به جای تنش زدایی دنبال می كنم
آموزش . طراحی . بصیرت
به جامع ترین منبع آموزش فتوشاپ خوش آمدید
Picture Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 15 خرداد 1392
سعید جلیلی یكی از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت كه در صورت انتخاب شدن، تهدید زدایی را به جای تنش زدایی دنبال خواهد كرد.

(یادتون نره تو نظر سنجی سایت شرکت کنید...)
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری كه شامگاه سه شنبه در برنامه گفت و گوی شبكه خبر حضور یافته بود،‌ افزود: اگر شعار ما تنش زدایی باشد، دشمن از ابزار تنش استفاده خواهد كرد و از همین دریچه خطر بزرگی را برای كشور ایجاد می كند. 
وی با بیان اینكه ارزیابی دقیق از نقاط اشتراك و تقابل با سایر كشورها، سیاست خارجی را موفق می سازد، ادامه داد: با توجه به این كه ۱۵ كشور همسایه با مرزهای مشترك و نقاط فرهنگی مشترك داریم، اولویت سیاست خارجی، توسعه روابط با این كشورها خواهد بود. 
جلیلی، پیش بینی صحیح و به موقع و تهدید زدایی را هنر سیاست خارجی توصیف و اضافه كرد: اگر تهدید زدایی و جدیت خود را در مقابل تهدید نشان دهیم آن گاه تنش ها خود به خود به حداقل خواهد رسید. 
وی با اشاره به اینكه دولت آمریكا، تقابل دایمی با جمهوری اسلامی را مبنای اصول خارجی خود قرار داده است، اظهار كرد: اگر آمریكا تغییر اساسی در تقابل و رفتار خود ایجاد كند، می شود به دنبال نقاط مشترك بود. 

** فرهنگ، قدرت نرم جمهوری اسلامی است 
سعید جلیلی با بیان این كه مزیت نسبی و قدرت ما در فرهنگ است، عنوان كرد: اگر در سیاست خارجی موفقیت هایی داریم كه می تواند تولید قدرت، اقتدار، عزت، محبوبیت و تولید پیشرفت كند، به واسطه فرهنگ ماست. 
وی، تفكر اسلام ناب محمدی(ص) و ارزش های اسلامی و ملی را از مولفه های فرهنگ كشورمان برشمرد و گفت: دشمن با درك از این ظرفیت است كه تمام تلاش خود را برای تهاجم، شبیخون و ناتوی فرهنگی به كار گرفته است. 
این نامزد انتخاباتی تصریح كرد: حال كه فرهنگ مزیت ما در جهان است باید شورای عالی انقلاب فرهنگی از آمادگی بالایی برخوردار باشد و آن را مهم تر از شورای اقتصاد و شورای عالی امنیت ملی بدانیم. 
وی با بیان این كه قدرت نمایی ما در سینماست نه در هسته ای، ادامه داد: وقتی مفاهیم ارزشی ما در قالب هنر بیان می شود، راه خود را در جهان باز می كند و سینما می تواند در خدمت این فرهنگ باشد. 
جلیلی با یادآوری اینكه دیپلماسی عمومی از مهم ترین ظرفیت های دیپلماسی و سیاست خارجی است، گفت: مقاومت جمهوری اسلامی ایران به دلیل همین دیپلماسی عمومی و قدرت نرم افزاری است. 
وی تاكید كرد: هرچه قدر در رساندن پیام خود به مردم جهان موفق تر باشیم، مقابله بهتری با دشمن خواهیم كرد چرا كه منطق ما در سیاست خارجی یك منطق قابل دفاع است. 

** حقمان را بر اساس نیازمان اعمال می كنیم 
سعید جلیلی در پاسخ به این سوال كه آیا در صورت پیروزی در انتخابات،‌ همین روند مذاكرات هسته ای ادامه خواهد یافت، گفت: روند دفاع از حقوقمان باید مبتنی بر منطق و رفتار قوی و مقتدر باشد. 
وی با بیان این كه به رغم فشارهای غرب، اكنون به غنی سازی ۲۰ درصد دست یافته ایم و بعد از چهار سال داروهای پزشكی هسته ای را خودمان تولید می كنیم، افزود: با این اقدام، معادله در گفت و گو و رفتار طرف های مذاكره كننده عوض شد. 
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تصریح كرد: غنی سازی اورانیوم حق ملت ایران و هر عضو پیمان ان.پی.تی است و ما این حق را بر اساس نیازهایمان دنبال می كنیم. 

** روابط عمومی ها فقط توجیه گر رفتار دستگاه ها نباشند 
جلیلی با بیان این كه برای حل مشكلات اقتصادی كه مهم ترین موضوع كشور است به نقش روابط عمومی ها اشاره كرد و گفت: روابط عمومی ها نباید توجیه گر رفتار دستگاه ها باشند بلكه باید به سراغ مردم بروند و مشكلات آن ها را بشنوند. 
وی با تاكید بر تعامل دولت احتمالیش با نخبگان با تجربه و متخصصان اقتصادی، افزود: مردم بخش مهمی هستند كه می توان با مشاركت آن ها و دریافت مشورتشان، ریشه مشكلات را یافت و برای آن راه حل پیدا كرد. 
این نامزد انتخاباتی وجود فناوری های ارتباطی را عاملی برای مشاركت مردمی دانست و ادامه داد: این فناوری ها سرعت را فدای دقت نخواهند كرد و با مشاركت این سه قشر می توان تصمیم پخته ای درباره اقتصاد گرفت. 

** رفع انحصار، گام چهارم حماسه اقتصادی 
سعید جلیلی در پاسخ به این پرسش كه كارویژه اصلی دولتتان در اقتصاد چیست، گفت: دولت باید كنترل و نظارت داشته باشد و تصدی گری را به مردم واگذار كند. 
وی اضافه كرد: حمایت از صنایع باید هدفمند و با مدت مشخص بوده و نباید بخش های دولتی و عمومی در انحصار باشد. 
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاكید بر اینكه حمایت از تولید داخلی اولویت اصلی دولتش خواهد بود، اظهار كرد: این حمایت نباید از جنس حمایت از تولید پیكان باشد كه بعد از ۴۰ سال هیچ ارتقایی نیابد و نتواند در بازارهای جهانی رقابت كند. 
وی، خاطر نشان كرد: فرجام تولید باید مشخص شود و بتواند در بازارهای خارجی به فروش برسد. 
جلیلی مشاركت دادن مردم و بخش هایی كه بتوانند در این حوزه كارایی داشته باشند را از اولویت های خود نامید و ادامه داد: متوقف كردن خام فروشی و تبدیل آن به فرآورده ای كه بالاترین ارزش افزوده را برای كشور داشته باشد، از دیگر برنامه های اقتصادی خواهد بود. 
وی جذب سرمایه گذاری را مثبت توصیف كرد و افزود: باید نقدینگی را به سمت تولید سوق دهیم چرا كه در غیر این صورت، تورم و بیكاری همچنان ادامه خواهد داشت. 

** دولت و بانك ها باید اولین مدعیان مبارزه با فساد باشند 
سعید جلیلی با تاكید بر این كه دولت می تواند با ساز و كارهای اقتصادی با مفاسد اقتصادی جدی تر و عمیق تر مبارزه كند، بیان كرد: اگر حفره های موجود را ببندیم، فساد اقتصادی شكل نخواهد گرفت. 
وی با اشاره به اینكه در صورت وجود سازوكاری دقیق بین بانك مركزی، بانك های عامل و بنگاه های اقتصادی، فساد اقتصادی ظهور نخواهد یافت، افزود: در صورت وجود سامانه های لازم و بانك های اطلاعاتی از فعالیت های اقتصادی، از بسیاری از مفاسد اقتصادی جلوگیری خواهد شد. 
این نامزد ریاست جمهوری تصریح كرد: بانك مركزی ظرفیت بالایی دارد و باید از طریق دولت، مناسبات مالی و ارزی را مشخص كند. 
وی همچنین با بیان این كه تحریم ها را یك نوع تهدید می داند، تصریح كرد: این تهدید ها می تواند با استفاده از ظرفیت ها و انگیزه هایی كه تاكنون به سراغشان نرفته ایم به فرصت تبدیل شوند. 


طبقه بندی: بصیرت، 
برچسب ها: سعید جلیلی، جلیلی، کاندیدای ریاست جمهوری، حوزه علمیه، انتخابات 92، 92،
ارسال توسط mmh tarrah
آرشیو مطالب
نظر سنجی
با چه نسخه ای از فتوشاپ کار میکنید ؟
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

فال حافظ.